Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Iki balandžio 10 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje bus eksponuojamos visų keturių kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI etapų parodos.

Iki balandžio 10 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje bus eksponuojamos visų keturių kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI etapų parodos.

16. 03. 31

2016 03 30 parodaPirmasis etapas – paroda „Iš kur tas balsas — ar iš tavo žando, ar iš mano delno?”. Parodoje dalyvaujantys meninkai interpretuoja etnografijos ir etnologijos temas pasitelkdami šiuolaikinio meno ir dizaino priemones.

Antrasis etapas – „Kai tu mane palikai aš negalėjau nustoti verkti iš juoko”. Parodoje dalyvaujantys įvairių sričių kūrėjai tyrinėja ir kvestionuoja viešumo ir viešųjų erdvių sampratą, siekdami ją praplėsti ir padėti suprasti, kad menas gali peržengti galerijų, meno ir kultūros centrų ribas ir aktyviai veikti viešoje miesto erdvėse, keldamas aktualius klausimus, suteikdamas erdvėms naują atmosferą, gyvavimo scenarijus ir vertę.

Trečiasis etapas – „<...> nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių“. Šioje parodoje dalyvaujantys kūrėjai tyrinėja ir kvestionuoja Šventraščio (Tanach) žydų literaturą („Išminties knygas“: Jobo knyga, Psalmynas, Patarlių knyga, Koheleto knyga, Giesmių Giesmė) ir mąsto apie tai – kaip mes skaitome ir kaip savitai suvokiam tai, ką perskaitom.

Ketvirtasis etapas – „Oras keičiasi kas 5 minutes”. Islandijoje, Šiaurės Vakarų fjorduose, oras yra itin atšiaurus, tad frazė „dėl oro sąlygų” vartojama ypač dažnai. Lėktuvai negali pakilti, keliai uždaromi, susitikimai ir renginiai atšaukiami dėl dažnai užklumpančių lietaus ir vėjo audrų ar sniego pūgų. Thingeyri miestelyje įgyvendintoje parodoje menininkai analizuoja oro ir klimato įtakos vietinių gyvenimui temas.

Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Utenos rajono savivaldybės lėšomis.