Utenos meno centras, bendradarbiaudamas su islandų partneriais Simbahöllin Cultural Venue, vykdo kuruotų rezidencijų programą KLAUSINĖJANTYS MENAI. Šis projektas subūrė per 20 įvairių sričių (šiuolaikinio meno, dizaino, garso meno, humanitarinių mokslų, etc.) kūrėjų bendram tikslui – tarpdisciplininio meno sklaidai Utenos regione.
Klausimų kėlimas gali tapti varomąja kultūrinės kaitos priemone, todėl rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai kvestionuos, analizuos ir interpretuos Utenos regiono gyventojams rūpimas temas ir aktualijas. Ar tradicija sustojo, ar ji vystosi? Kodėl tautinio kostiumo spalvos tokios, o ne kitokios? Kodėl lietuvių liaudies lopšinėse dažnai nėra kam supti vaiko? Ką netikėto galima sukurti parke vidurnaktį? Kas mus stebi iš medžių viršūnių? Kodėl pagrindinėje miesto gatvėje nėra nei vieno suoliuko? Kaip šviesa pakeičia vietą? Kaip Patarlių knygos tekstus apie liežuvio suvaldymą galima pritaikyti šiandienos performanse? Klausimai gali ne tik atverti naujas perspektyvas, bet ir įtakoti permainas.
Kuruotų rezidencijų programos struktūrą sudaro keturi etapai: trys Lietuvoje, Utenos meno centre ir vienas Islandijoje. Kiekvienas etapas turės savo atspirties tašką. I etapas – etnokultūros interpretavimas šiuolaikinio meno ir dizaino priemonėmis. II etapas – viešųjų erdvių analizavimas ir interpretavimas. III etapas – žydų kultūrinio paveldo (Senasis Testamentas, „Išminties knygos“) apmąstymas. IV etapas – rezidencijų programa Islandijoje.
Rezidencijų metu sukurti kūriniai bus pristatomi ne tik Utenoje, bet ir aplinkiniuose regiono miestuose bei Islandijoje. Taip pat rezidencijas lydės įvairūs visuomenei atviri seminarai, edukacinės dirbtuvės, konferencija bei kūrybinių rezultatų pristatymai.
Projektą remia Europos ekonominės erdvės paramos Lietuvai mechanizmas ir Utenos miesto savivaldybė.