Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Rytis Saladžius

Rytis Saladžius

Rytis SaladziusAktorius Rytis Saladžius, kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI rezidentas pasakoja apie save:
„Esu aktorius, grafikas mėgėjas, video performeris, multimenininkas. Mano kaip kūrėjo specialybė - diplomuotas aktorius, menų magistras. Esu turėjęs daug vaidmenų, juos vaidinęs. Galiu dar suvaidinti. Šį kartą esu performanso artistas.
Kadangi savo prisitatymą rašau jau įpusėjus projektui, galiu vertinti pradžios lūkesčius ir net jau reflektuoti dabartį. Dar iki paskaitų, kurias mes klausėme buvo įdomu pradėti mąstyti ne tik apie išminties knygas – literatūrinį žydų paveldą, bet ir apie tai, kad Utenoje, gyveno, dirbo ir reflektavo nemaža žydų bendruomenė. Manau, kad mano kūrinys turėtų pralenkti laiką, nes pati literatūra - ne apie laiką. Labiau apie kontekstą. Todėl tiek Leliūnai, kur 1953 metais buvo nukankinti vieni iš daugelio Lietuvos partizanų, tiek Utenos miestas, kuris kentėjo nuo Švedų karo ir daugybės gaisrų - labai dera skaitant išiminties knygų tekstus. Ko gera, kalbėsiu apie Tėvynę."