Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Jovita Strobeikaitė

Jovita Strobeikaitė

Jovita Strobeikaitė – projekto KLAUSINĖJANTYS MJovita StrobeikaiteENAI rezidentė, drabužių dizainerė, kurianti savo vardo moteriškų drabužių liniją. Kūrėjos dizainas – tai originalių sprendimų, precizikos ir patogumo dermė. Klasikinis stilius kuriamose kolekcijose švelniai konkuruoja su neįpareigojančiu laisvalaikio stilium. Rūbo estetika ir kokybė pagrįsta funkcionalumu ir patogumu. O konceptuali idėja apibendrina ir sujungia visas sudedamąsias dalis į darnų kūrinį – drabužį.
„Šiame projekte, remdamasi žydų išminties knygomis, jose ieškosiu moteriškumo simbolių, moters vaizdavimo ir jos kuriamo įvaizdžio apraiškų. Moteriai žydiškoje kultūroje keliama labai daug reikalavimų. Ji yra žydiškos giminės ir linijos tęsėja. Projekte kelsiu klausimus - kas yra moteris ir moteriškumas? Kur slepiasi grožis? Ar grožis tai moralinės vertybės, ar tai kuklumas, nuolankumas ir išmintis? Koks jos vaidmuo socialiniame gyvenime? Jei išminties prigimtis moteriška, kaip tai įtakoja moters samoratą? Darbo tema nagrinėja išskirtinai moterų kontekstą literatūroje, kurioje visų gerbiama, vertinama ir mylima yra - nuolanki, religinga, pasiaukojanti, sumani, atsidavusi tautai ir šeimai - moteris. Ar tokios moralinės vertybės aktualios šiandien? Ieškant atsakymų į visus šiuos klausimus kaip jie atsispindėtų materialiame objekte - kostiume? Dar vienas klausimas, kuris gali būti idėjiniu atspirties tašku - kodėl plaukai, laikyti moters grožio simboliu, yra paslėpti? Kodėl kasos visada supintos?",- pasakojo Jovita.