Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Vitalij Červiakov

Vitalij Červiakov

Vitalij CerviakovAntrojo kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI etapo rezidentas menininkas - Vitalij Červiakov: esu menininkas ir fotografas. Mokiausi Vilniaus dailės akademijoje. Nemėgstu rašyti apie save, tad savo kūrybą apibūdinti paprašiau kelių draugų, kurie ją, mano nuomone, pažįsta geriausiai.
„Vitalio kūryba pasižymi performatyviu ir procesualiu charakteriu. Jo kūriniai – tai daugiasluoksniai vyksmai, intervencijos į supančią erdvę ar tam tikrus šiuolaikinio meno procesus, vyksmų serijos, dažniausiai atliktos bendradarbiaujant su kitais menininkais. Bendradarbiavimas – ypač svarbus šio menininko kūrybos bruožas."(Danutė Gambickaitė).
„Vitalijaus Červiakovo kūryboje ypatingu būdu susipina socialiniai kraštovaizdžiai ir sąlyginai laukinės gamtos erdvės. Jį domina, ar viešos erdvės – ar miesto centre, ar jo paribiuose, – yra iš tiesų viešos ir sukuria tam tikrą bendruomeniškumą, arba kaip naudodami įvairias materialias ir nematerialias priemones žmonės gali patys jį laikinai sukurti. Taip pat menininkas mėgsta tyrinėti, kaip mūsų viešųjų erdvių patyrimą keičia įvairūs dokumentavimo veiksmai – nuo keistų radinių kolekcionavimo ar fotografavimo iki judančio vaizdo, garso ar rastų tekstų įrašymo.“ (Jurij Dobriakov).