Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Solveig Edda Vilhjalmsdottir

Solveig Edda Vilhjalmsdottir

Solveig Edda VilhjalmsdottirSolveig Edda Vilhjalmsdottir - dar viena kūrėja iš Islandijos, kuri dalyvauja kuruotų rezidencijų programoje KLAUSINĖJANTYS MENAI. Menininkė pati apibūdina savo kūrybos pasaulį:
Aš esu vizualiųjų menų atstovė ir pagrindinė mano medija yra aliejus ir drobė. Tikiuosi, kad šiame projekte paaugsiu kaip menininkė ir suprasiu kokią įtaką Utenos miestui turi menas, skulptūros ir monumentai. Mąstau kaip jie veikia žiūrovus ir ar žiūrovai įtakoja jų atsiradimą, buvimo vietas? Ar tos vietos traukia žmones, o gal suartina vieną su kitu? Ar istoriniai faktai įtakoja žiūrovų reakcijas, jeigu jų iš viso yra? Ar žiūrovai yra pasyvūs, ar aktyvūs? Kodėl tiek nedaug žmonių išnaudojančių viešąsias erdves? Ar dėl to kalta vieta, ar architektūra? O galbūt kultūra, kurios per tokį trumpą laiką negaliu perprasti? Nujaučiu, kad spontaniški susirinkimai nėra šios visuomenės akiratyje. Galbūt institucijos nusprendžia miesto socialinio peizažo taškus ir tikslus. Aš žinau tik kelis faktus ir šiek tiek istorijos, bet esu patyrusi stebėtoja ir jaučiu šio miesto viešąsias erdves ir tuos, kurie jose esa, todėl su tuo ir dirbu. Šiuolaikinis menas viešosiose erdvėse yra reikalingas istoriškai, laikui bėgant jis taps klasikiniu. Šiuolaikinis menas skatina smalsumą, kelia klausimus, kartais ir neapykantą, bet jo vaidmuo meno istorijoje labai svarbus, nes šiuolaikinis menas portretuoja šiuolaikybę.