Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Aurelija Maknytė

Aurelija Maknytė

Aurelija MaknytePirmąjame kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI etape dalyvauja menininkė Aurelija Maknytė. Ji apie savo dalyvavimą projekte kalba taip:
„Paprastai neprisirišu prie vienos temos, žanro ar kūrybos įrankio, tiesiog dirbu su idėja, ji mano „varikliukas". Idėjos, pastūmėjusios kūrybiniam veiksmui būna skirtingos, todėl ir kūną/formą jos įgauna skirtingą, reikalauja skirtingų kūrybos įrankių, medžiagos, net skirtingo darbo tempo ir, žinoma, skirtingo žiūrovo.
Šiuo metu procesą, kuriame dalyvauju, galėčiau iliustruoti senų dokumentų restauratorės darbo vaizdu. Mačiau kaip ji tarsi dėlionę dėlioja į trupinius subyrėjusio prirašyto puslapio fragmentus, bando atstatyti sakinius. Dažnai jie taip ir lieka trupinių mozaika, nes daugelio fragmentų tiesiog trūksta. Taip ir aš šiuo metu, randu labai skirtingus sovietmečio fragmentus: žmones, fotografijas, filmus, tekstus ir kol kas juos tiesiog dėlioju bandydama sukurti visumą.
Galutinis mano projektas - kompleksiškas ir laike kiek ištįsęs kūrinys, kuriame tarpusavyje bendraus skirtingi elementai. Tai ir sovietinių dokumentinio kino kronikų dalyviai uteniškiai, ir tekstai iš periodikos, ir įvairūs visos medžiagos sklaidos būdai.“ Menininkės internetinis puslapis: http://maknyte.com/