Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
Björg Sveinbjörnsdóttir

Björg Sveinbjörnsdóttir

Bjorg SveinbjornsdottirBjörg Sveinbjörnsdóttir - menininkė iš Islandijos, dalyvaujanti kuruotųjų residencijų programoje KLAUSINĖJANTYS MENAI. Pažvelkime kaip ji apibūdina savo kūrybinį kelią:
Aš esu tokio „kirpimo” meninkė, kuri į menų rezidenciją pasiima vienerių metukų dukrą. Norėjosi pabėgti nuo kasdienybės, bet kasdienybė, žinoma, manęs neaplenkė (Virginia Wolf tikrai nebūtų tuo patenkinta). Tai apibūdina ir mano darbo stilių. Grožis man slypi kasdieniškume. Kurdama meną analizuoju visuomenę ir žiūriu į dalykus iš įvairių perspektyvų. Dirbu su performanso, komedijos, muzikos, teksto ir vizualiais menais, o paskutiniais mėnesiais praktikuoju momentinių nuotraukų darymą (angl. snapshot). Nors vos tik atkreipiu dėmesį į kažką įdomaus - greitai tas momentas išnyksta. Tai tarsi bandymas surasti „tamsiąją materiją" - nežinomos sudėties medžiagą, mūsų visuomenėje ir gyvenime. Šiame projekte aš dirbu su senovės žydų literatūros išminties knygų tekstais iš Mokytojo arba Ekleziasto knygos. Mano nuomone, šie šventraščiai paliko gilią įtaką vakarų visuomenės mąstymui. Nors pati šių tekstų nebuvau giliai studijavusi, bet tai man labai artima ir suvokiama. Tokie Dovydo sūnaus, pamokslininko, kuris buvo Jeruzalės karalius, pamokymai „Nieko naujo nėra po saule”, „Tuštybių tuštybė, viskas tuštybė", "Vėjas (…) grįžta į vietą iš kur pakilęs", skaitydama tokius išminties knygų pamokymus pati linksėjau galvą iki tos vietos, kada mokytojas prabilo apie moteris, kaip kad pavyzdžiui: „Kartesnė už mirtį man buvo patirtis su moterimi”. Pagal Karalių Saliamoną, moteris yra tinklas, jos širdis - žabangos, o rankos - pančiai. Ji nesusijusi su išmintimi ir savo buvimu sugeba vyrą išvesti iš teisingo ir išmintingo kelio. Moteris tarsi kalėjimas. Ties šiomis išminties knygų tiesomis ir apsistojau. Jas ir nagrinėju savo kūryboje.