Warning: A non-numeric value encountered in /home/kulturau/domains/utenosmuziejus.lt/public_html/menai/templates/as002073free/includes/includes.php on line 78
2015 m. spalio 15 d. Kuruotų rezidencijų programa KLAUSINĖJANTYS MENAI pristato trečiojo etapo parodą " nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių"

2015 m. spalio 15 d. Kuruotų rezidencijų programa KLAUSINĖJANTYS MENAI pristato trečiojo etapo parodą " nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių"

2015 12 05 Zarasai2015 m. spalio 15 d. Kuruotų rezidencijų programa KLAUSINĖJANTYS MENAI pristato trečiojo etapo parodą "<...> nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių".
Šiame etape dalyvaujantys įvairių sričių kūrėjai tyrinėjo ir kvestionavo Šventraščio (Tanach) žydų literatūrą arba, kitaip tariant, „Išminties knygas“: Jobo knyga, Psalmynas, Patarlių knyga, Koheleto knyga, Giesmių Giesmė.
Parodos pavadinimas pasiskolintas iš Išminties knygos. Ši citata ten vartojama apkalboms ir šmeižtui bei jų pasekmėms apibūdinti. Bet šios parodos kontekste ji vartojama kaip savotiškas senosios žydų literatūros ir šventraščio apibūdinimas. Arba kaip šventraštyje pasakojamų istorijų dviprasmiškumą ir galimybę jas (per)skaityti keliais būdais, apibūdinantis teiginys. Juk esti ir kitoks nei įprasta šventraščio skaitymas tarp eilučių, tam tikrus dalykus suvokiant galbūt ne taip kaip norėta suvokti.
Galų gale, prieiname ir prie antrojo šio pavadinimo aspekto – parodos idėjos mąstyti apie tai kaip mes SKAITOME ir kaip savitai suvokiam tai, ką perskaitome, pavyzdžiui, kad ir pavadinime atsiradusi citata. Toks "skaitymas" tam tikra prasme yra grynų gryniausia kūrybos forma. Ją neretai kliaujasi ir menininkai. Taigi ir ši paroda pavadinimu "<...> nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių" yra apie SKAITYMO fenomeną. O joje dalyvaujantys kūrėjai skaito, žadina ir savaip interpretuoja šventraščio tekstus, suteikdami jiems naujas prasmes ir gyvavimo scenarijus.
ĮVYKIŲ KALENDORIUS:
17.30 val. Ryčio Saladžiaus performansas “Mano mylimoji”. Pradžia prie buvusios sinagogos (Rinkos a. 11).
18.00 val. Parodos atidarymas. Utenos kraštotyros muziejus (Utenio a. 3).
Dalyviai: Björg Sveinbjörnsdóttir, Sandra Borg Bjanadottir, Jovita Strobeikaitė, Rytis Saladžius, Mykolas Natalevičius, Daina Pupkevičiūtė.